They came. They raved. They loved.

30. listopadu 2012 v 15:28 | Gordi |  Zatoulané články
Češi ale na takovou show One Last Tour 29.11. prostě nebyli připraveni. Djové Swedish House Mafia si je během dvou hodin dokázali podmanit a přivezli s sebou největší show v mém životě. Každý chápal ''rave'' jinak - někdo se ožral, někdo sjel a cizinci nepotřebovali ani jedno z toho, aby si dokázali tenhle koncert pořádně užít.

Who's gonna save the world tonight?
Nikoho nezajímá nějakej předskokan Otto Knows - ani mě ne. Proto jsem se vydal do Českomoravské O2 Arény až na devátou. Udělal jsem dobře. Než jsem si odložil věci, mí tři oblíbenci už začali hrát. A efektnější začátek si tisíce přítomných fanoušků prostě přát nemohlo, než menší snímek na obrovském plátně (k tomu se ještě vrátili).
Za plátnem se skrýval obrovitánský panelovitý systém, jaký jsem ještě nikde neviděl. Na panelech se ukazovali úžasné video-sekvence - třeba robotičtí psi z klipu Greyhound.

A moment of love. A dream. A laugh. A kiss. A cry. Our rights. Our Wrongs.
Byl jsem na tolika koncertech, ale agresivnější čechy jsem nezažil. Ti vzádu zřejmě vůbec nepochopili, o čem house rave týhle skupiny je. Tak jsem se přesunul dopředu a zase jsem udělal zatraceně dobře. Možná to tam bylo o něco hlasitější, ale zato ta energie... byla naprosto správná. V tu chvíli začal můj nejlepší koncertní zážitek v životě.

Leave the world behind you...
Hudba nebyla vše - díky úžasným trikům, světlometům, laserům, stroboskopům, plamenometům atd. Axwell, Steve Angello a Sebastian Ingrosso skoro roztrhali celou O2 Arénu. Velké plus patří také jejich interakci s diváky - na již teď legendární Don't You Worry Child donutili všechny diváky si sednout. Proč? Aby mohli v tu správnou chvíli vyskočit a zdvojnásobit tak rozprouděnou energii. A to se povedlo.

Who's gonna bring me back to life?
Takto úžasný ''experience'' zakončili písní Save The World (bohužel bez dubstep remixu Knife Party) a dojemnými titulky s ''THANK YOU'' na konci. Je tohle konec žánru house, tak jak ho známe?
Co se celého setu týče, byl jsem příjemně překvapen. Zkombinovali Until One a Until Now velmi nepředvídatelnými způsoby plus přidali něco navíc...
There's no antidote!
A teď nadávání. Kdo ku.va vymýšlel v O2 Aréně systém šaten?! Věřte mi, horší peklo, než tlačenice nekonečně dlouhou a úzkou bílou chodbou jste nezačili. Horko větší než na Sahaře, vzduch skoro nedýchatelný. Přesně tak - 90 procent lidí omdlévalo horkem a několika jedincům se tak stalo. Dobrá atmosféra a energie byla fuč, jakmile se neslo několik nosítek ''proti proudu''... A tahle pomalá ''fronta'' trvala necelou hodinu! Díky tomu nejenom že zavřeli obchod s plakáty SHM, ale dokonce i (samozřejmě) v jednu hodinu ranní přestalo jezdit metro.
Zato pohled poté na rozsvícený interiér rozdělaného jeviště byl nezapomenutelný.

Věřím v jejich brzký návrat.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.