Jak jsem poznal vaši matku / How I Met Your Mother

6. března 2011 v 14:08 | Api Ders |  Seriály
Ve smyšleném světě sitkomů a seriálů - v rodinách, ve kterých by jsme chtěli žít, přátelé, kterými by jsme chtěli být obklíčení - se pohybujeme už pěkných pár desítek let. Přičemž jednomu pořadu se to daří lépe než druhému a naopak. Výjimkou také rozhodně není velmi popularární sitkom How I Met Your Mother (dále HIMYM), který již v šesti sériích rozvýjí příběh o jednom mladém architektovi a jeho čtyř největších kamarádech. Jaké je jeho kouzlo?

Jmenuje se Ted Mosby a v budoucnosti svým dětem vypráví VELMI dlouhý příběh plný historek a vtipných situací o tom, jak poznal jejich matku. Doposud se však zatím dostal jenom k tomu, že viděl jen její nohu a že jejich setkání nějak souviselo se žlutým deštníkem a jeho svědectvím na nějaké svatbě.
Nicméně se jeho dvě děti dozvídají o tom, jak si žil v naší přítomnosti obklopen dvěma nejlepšími kamarády a dvěma nejlepšími kamarádkami.
Všech pět postav žije v New Yorku.
Začněme jeho největším kamarádem. Marshall Erricsen je vysoký, statný mužský, který již dlouhá léta má krásný vztah s Lilly (k té se dostanu později). Vystudoval práva, více se však zajímá o ekologii. Má několik bratrů, kteří žijí v Minesotě s jeho rodiči a jsou též vysocí.
S Tedem jsou největšími přáteli už od jakživa, bydlí spolu a mají spoustu krásný vzpomínek, nyní však oba musejí dospět.
Lilly Aldrinová s ním začala chodit už na střední, a rozhodně nehodlá v jejich vztahu nějak zpomalovat. Pracuje ve školce, odkuď má většinou spoustu historek a trapasů s dětmi.
Lilly není vysoká jako Marshall, ale neuvěřitelně se k sobě hodí a milují se. Ráda dává ráda a řídí životy ostatních tím správným směrem.
O Barney Stinsonovi by bylo možné napsat knihu. Klidně několik knih. Alespoň to o sobě tvrdí.
Je to mužský, jak se patří, avšak se nerad váže. Vlastně - vůbec se nikdy neváže a nevázal. S holkama chodí jen proto, aby se s něma mohl vyspat a to se mu daří velmi dobře. Nerad to však dělá s jednou holkou dvakrát a tak se stává, že každý večer má jinou a střídá je o sto šest. Vlastně - o dvě stě. Pracuje v GNB - obrovské městské bance - na vysoké pozici, takže o luxus nemá nouze. Ostatní se mu snaží jeho počínání s holkama rozmluvit, ale marně. Postupně se dozvídáme, jak to vlastně začalo.
Barney je z HIMYM tou nejoblíbenější postavou, jeho neustále opakované hlášky jako ''Bude to legen-- počkejte si na to... --DÁRNÍ!!'' nebo ''Nahoď oblek!'' či ''Uuuž se znáš s Tedem?'' žijí dodnes. To ale neznamená, že prostor pro popularitu nemají i ostatní postavy.
Seznamte se s Robin Scherbatsky. Ano, nebyla tu odjakživa - až ''teprve'' od prvního dílu, kdy je mylně považována za onu 'matku' dvou dětí Teda.
Je z Kanady, má za sebou hodně věcí a dost se liší od ostatních (už jenom původem). Pracuje jako televizní reportérka, kterou ale nikdo nechce uznat. Ostatní se s ní seznamují díky tomu, že zezačátku (a ještě dlouho potom) chodí s Tedem - ústřední postavou seriálu. Netrvá dlouho, a Barney nachází šokující videoklip, kde mladá Robin Sparkles zpívá tehdy populární song 'Let's Go To The Mall' (Pojďme do obchoďáku).
Po tomhle ''skandálu'' si z Robin rádi všichni dělají legraci. Uznejte ale, že písnička je velmi chytlavá! Svých muzikálních vystoupení se ale nedočká jenom Robin...
Po vztahu s Tedem Robin také střídá muže, ehm, moderátory, jednoho za druhým.
Později se najde více písniček a videí z Robininý minulosti - např. klip 'Sandcastles In The Sand' či v epizodě 'Glitter' její ''naučný'' pořad.
A s těmito všemi kamarády má co do činění Ted (, The Architect), který střídá delší a dlouhodobější vztahy, ale stále nemůže najít tu pravou, se kterou by chtěl ztrávit zbytek života jako Marshall s Lilly. Ted je něco jako vypravěčem, který všechno okecává, občas nějakou tu necudnější část vynechá, či ji trošku pozmění.
Společně se všichni po večerech scházejí v podniku, kde se baví, vyprávějí si, dohadují se a tak dále. Zkrátka všechno prožívají společně.

Jestli chcete vědět, jak je to dál... to už je jen na vás, jestli vás tento článek zaujal.

Ted Mosby by vám ale ten příběh moc rád pověděl, ikdyž... dostane se vůbec někdy k tomu, JAK VLASTNĚ POZNAL SVOJÍ VYVOLENOU...?! Zjistíte to zde - odkaz.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.