''Chodím do Waldorfské školy...''

22. března 2010 v 20:50 | Api Ders |  Na téma...
Škola

''Do jaké školy chodíš??'' ''Do Waldorfské..'' odpověděl jsem. Najednou se všichni v místnosti na mě podívali jako na retarda. Myslím, že odpověď na otázku 'A to je co?' nebyla nutná.


Waldorfská škola ale samozřejmě není pro postihy!! :D Ale mění mysl člověka, to je fakt. Možná ji obrací úplně naruby. Ne, není to nic strašného. Náhodou, Waldorf je mnohem lepší než normální škola. A to z těchto důvodů:
  • Žádné známky - nikdy! A to ani na vysvědčení ne!!
  • Skoro žádné přesouvání se - ano, většina předmětů jsou v téže a samé třídě. A to opravdová většina! A nepřesouvá se do jiných tříd, ale např. do dílen, ateliéru, sálu, sokolovny,... *
  • Úplně jiné chování učitelů - není to pro ně jen práce!!
  • A ještě mnoho dalších důvodů. A to třeba i takové, které vznikají předchozími důvody..

Epocha

* Protože jednotlivé předměty jako zeměpis, češtinu, dějepis, fyziku, matematiku, chemii atd. probíráme celý měsíc a říkáme tomu 'epocha'. To proto, abychom se do toho předmětu úplně vcítili! Ale například zahraniční jazyky, dílny, tělocvik a tak dále do toho započítané nejsou - to je každý týden jednou či víckrát v téže třídě (vyjma TV apod.). Je to skvělá věc - není to jako na normálních školách, kde rychle přebíháte ze třídy do třídy a daný předmět vám rychle vyšumí z hlavy a máte 10 domácích úkolů deseti různých předmětů (to zveličuju, ale stejně..).

Eurytmie

Pak je tu ještě jeden předmět, který je zcela Waldorfský. Nikdo ale nedokáže pochopit, co to je. Je to totiž něco mezi tančením, baletem a tělocvikem (kterému se to zdaleka nepodobá, ale je to přecejenom práce s tělem..). A do to všeho se hraje na klavír krásná hudba. Toť vše, co vám k tomu můžu říct.

Strava

se v podstatě nicím neliší od normálních škol, ale chybí tu automaty..

Historie

První Waldorfskou školu založil Rudolf Steiner. Původně to ale byla továrna na cigára - Waldorf Astoria..

Budoucnost

Já chodím do Waldorfské školy v Jinonicích. Tahle sice nedosahuje toho luxusního designu a komfortu, jako ty zahraniční, ale Waldorfská je - a to díky výuce. Do budoucnosti se však ale chystá obrovský projekt. No, já už se toho asi nedožiju (:D), ale moje děti tam budou moct chodit na vysokou..

Pozvání

Pokud nevíte, kam svoje dítě či děti poslat do školy, určitě přijďte na nějaký ten den otevřených dveří! Tuhle školu vám jako 14tiletej teenager doporučuju!!
 


Komentáře

1 Veo Veo | 11. února 2012 v 3:07 | Reagovat

ahoj, nevím sice kdy vznikl tento článek ale já se také mohu pochlubit tím že jsem chodil do Waldorfské školy i když to byla ta speciální kterou kdysi ředitelovala paní Vášová.Bude mi 28 a do dnes se vděkem vzpomínám na to jaké to bily dobré časy a to mohu porovnávat protože má druhá škola byla Klarův ústav.Mohu potvrdit tu změnu myšlení protože mě ta škola fakt ovlivnila a to doslova v mých názorech (již jsem tak dostal při hledání práce pořádné kapky od jedné personalistky která zkritizovala to co si vlastně dovoluji jako zájemce o práci a mám se jí ve všem podřídit ale pravda nevěděla že jsem byl na Waldorfu)

2 Gordi Gordi | E-mail | Web | 11. února 2012 v 16:21 | Reagovat

[1]: ahoj, díky za hodně zajímavý koment. mě už je 16 a půl a taky nelituju toho, že jsem chodil na Waldorf. jo, mám to sice na ''normálním'' gymplu těžké, ale ty lidi, ta atmosféra Waldorfu, na to nikdy nezapomenu... koneckonců bez něho bych asi nebyl takový jaký jsem :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.