Alita: Avatar

21. února 2010 v 21:23 | Alita |  Vaše recenze
Tenhle film vás určitě dostane buď do extáze nebo do deprese. Do extáze proto, že se ocitnete v ideálním světě, o jakém jste možná někde v hloubi duše snili. Do deprese, protože se od něj naše každodenní realita tolik liší... Snad proto ho v některých zemích, třeba v Číně, pro jistotu rovnou zakázali.
Tento ideální svět, přírodní ráj, je planeta Pandora, kam se ziskuchtiví pozemšťané vydávají ze svého vydrancovaného domova, aby drancovali dále. Drahocenný nerost je však jako naschvál ukrytý pod posvátným stromem Pandořanů. Náš hlavní hrdina, bývalý mariňák Jake Sully dostane úkol v uměle vytvořeném těle proniknout mezi domorodce a přemluvit je, aby dobrovolně opustili svůj domov, jinak.... Pandořané jsou však natolik propojeni se svým životním prostředím, že něco takového vůbec nechápou. A Jake se v jednu chvíli musí rozhodnout, na čí straně vlastně stojí.
Budete létat na dracích, šplhat po létajících horách, vnímat spojení s dušemi předků a zvířat, prožívat skupinové léčivé rituály... Možná vám to připomene mnohé momenty z historie lidstva. Utlačování Indiánů Severní a Jižní Ameriky, Aborigenců v Austrálii. Všude museli přírodní národy ustoupit dobyvačným bělochům. Tak doufejme, že tento příběh bude mít jiný konec...*****
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.